Tencerede bardakta kolay sufle tarifi, nefis yemek tarifleri, sufle nasıl yapılır? Nam-ı diğer Souffle. Sufle Fransızca’da kabarmış manasına gelir. Tıpkı kahve köpüğü hassasiyetinde yeterince ve dengeli bir şekilde pişirildiğinde lezzeti harika olur. Çikolata ve tatlı tutkunları buraya. Asla vazgeçmediğiniz lezzet en kolay haliyle kısa sürede hazır. Her tarifte olduğu gibi kusursuz lezzeti aradığımız bir tarif sizlerle. 
 
Üşenmeden tüm malzemeleri satın alıp içerisinde  hangi malzemeyi kullandılar şüphesinden hemen uzaklaşın. Çünkü tüm malzemeleri ile kısa sürede hazır tatlı tarifi hası burada. Süt, tereyağı, yumurta ve un. Az malzeme çok lezzet sırrı ile karışımı hazırla ister fırında ister bardakta veyahut tencerede.

Tencerede Bardakta Sufle Tarifi Zaman Alır mı?

Peki Fransız mutfağının bu eşsiz lezzeti için çok mu zaman lazım tabi ki hayır. Bu tarif tatlı krizlerinize uygun, kısa sürede hazırlanabilir bir tarif. Kolay sufle tarifi ile sizde kısa sürede harika lezzetler ortaya koyabilirsiniz.

Peki Püf Noktaları Nelerdir?

Zira püf noktalarına iyi bir şekilde dikkat edilirse kısa sürede karşılığını lezzeti ile verecek. Videomuzu dikkatlice izlerseniz ilk denemede ufak aksilikler olsa da 2. hazırlığınızda tüm dostlarınızı el emeğinizin lezzetiyle şaşırtacağınıza eminiz.
 

Sufle Çeşitleri Var mı?

 
Evet. Zihnimizde çikolata canlanıyor olabilir. Ancak çok farklı malzemeler kullanılıp hazırlanabilir. Peynirli bir sufle hazırlamanızda gayet lezzet arayışınıza çözüm olabilir. Limonlu, kahveli, mangolu gibi meyveli olabilir. Zevkinize göre bademli, beyaz çikolata veya kestaneli sufle arayışınıza çözüm olabilir.

Fırında yapılabilir belki ama tencerede bardakta hatta güveçte sufle tarifi, dilerseniz fincanda da yapabilirsiniz. Sufle nasıl yapılır?

Youtube Kanalımızda tarifi dinlemek için tıklayınız.

Daha fazla tatlı tarifi için tıklayınız.