Kuru Domates Mezesi

 
Kuru Domates Mezesi hazırlamak onu cevizle süslemek ve daha fazlası sizlerle. Umarız nem olmayan ve yeri geniş olan bir eviniz var. Ve üşenmeden bu seneki domatesleri kuruttunuz ve elinizde hazır. Öyleyse siz çok şanslı değil gerçekten harikasınız. O yüzden bahçenizde bir çay içmeye davet ederseniz bizde üşenmeden geliriz.
 
Özellikle zamanında kurutulmuş domatesin lezzeti harika. Yanında neler mi olmalı. Asit oranı bir hayli düşük zeytinyağı, dağlardan toplanmış mis kokulu kekik ve ceviz. Domates kurusu mezesi tabi ki zevkinize göre çeşitlendirilerek çok daha fazla malzeme ile süslenebilir. Kuru domates salatası olarak ta bilinir ve cevizle karışımı bir çok kişinin favorisi.
 
Her besin öğesini en iyi yetiştiği yöreden alamıyoruz maalesef ama buna ne kadar gayret etsek o kadar az lezzet kaybına uğrarız. Hele e ticaretin artışa geçtiği şu günlerde. Antalya, Adana ve Mersin’de oturan ziyaretçiler yorumla katkıda bulunursa çok seviniriz.  Kuru domates mezesi tarifi çok kolay ve hızlı bir şekilde hazırlanır.
 

Kurutulmuş Domates İle Evde Neler Yapılır?

 
Kurutulmuş domatesi suda beklettikten sonra yemeklerinizin içerisine ekleyebilir lezzetinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca makarna soslarında rahatlıkla kullanabilir damak zevkinizi ödüllendirebilirsiniz. Ev yapımı ekmeğinizin tadına ek lezzetler katmak için hamuruna ekleyebilirsiniz.
 

Kuru Domates Mezesi Kolay Saklanabilir mi?

 
Evet hazırlanan kahvaltılık kuru domates mezesini saklarız. Şirin küçük bir konserve kavanozu içerisinde ağzı kapalı olarak dolabınızda rahatlıkla saklayabilirsiniz. Kahvaltılık kuru domates ezmesi sabahlarınızın vazgeçilmezi olacak bu kesin.
 
Hazırlayacağımız kuru domates ezmesi salatası kokusu zihninizden uzun süre ayrılmaz. Zamanla aile fertleriniz için seçim haline gelecek.

Kuru domates mezesi konusunda bizden bu kadar sıra sizde. Mutfağınızda bizimle paylaşacağınız yorumlarınızı bekliyoruz. Hatay Sandık İçi Lezzetler

Milyonlarca kişinin takip ettiği Youtube Kanalımız için Lütfen Tıklayınız.

Daha fazla Mezeler kategorisi içeriğindeki tarifler için Tıklayınız.

Sonrasında siz de hazırlıyor bize dua ediyor, afiyetle yiyorsunuz. Hemen ardından yorum olarak bize samimi düşüncelerinizi yazıyorsunuz.

Anlaştık öyle değil mi?

Başlayalım. Şimdi önlüğümüzü giyiyoruz ve sizlere bu güzel tarifi yapmak üzere mutfağıma geçiyoruz.